نکات طبیعی برای تقویت میل جنسی

نکات طبیعی برای تقویت میل جنسی

نکات طبیعی برای تقویت میل جنسی


نکات طبیعی برای تقویت میل جنسی

آیا می خواهید زندگی جنسی خود را تقویت کنید؟ انجام کارهای مختلفی در زندگی روزمره می تواند به شما در این زمینه کمک کند. انجام این رویکردهای طبیعی را در نظر بگیرید:

  • داروهای تقویت کننده جنسی میوه ای بخورید.
  • مقداری شکلات بخورید.
  • مصرف گیاهان را امتحان کنید.
  • مکمل یوهمبین را مصرف کنید.
  • اعتماد به نفس خود را افزایش دهید.
  • مصرف الکل خود را محدود کنید.
  • استرس خود را کاهش دهید.
  • به اندازه کافی بخوابید.
  • در روابط خود اعتماد ایجاد کنید.
  • با یک دکتر مشورت کنید.

میل جنسی دقیقا چیست؟

لیبیدو نام دیگری برای میل یا غریزه جنسی است. عوامل مختلف داخلی و خارجی از سطح هورمون ها گرفته تا مصرف برخی داروها و عادت های خواب بر میل جنسی شما تاثیر می گذارند. میل جنسی در افراد مختلف فرق دارد، اما میل جنسی اغلب افراد با افزایش سن کاهش می یابد.

بیشتربخوانیم:اختلال برانگیختگی جنسی در زنان و مردان

میوه های خاصی را بخورید

شواهد اندکی از اثربخشی برخی مواد غذایی برای افزایش میل جنسی پشتیبانی می کند، اما آزمایش آنها ضرری ندارد به عنوان مثال انجیر، موز و آووکادو از جمله مواد غذایی تقویت کننده میل جنسی محسوب می شوند، همچنین این مواد غذایی ویتامین ها و مواد معدنی مهمی را برای بدن فراهم می کنند که با افزایش جریان خون در دستگاه تناسلی زندگی جنسی سالم را تقویت می کنند.

شکلات بخورید

در طول تاریخ، شکلات نه تنها به دلیل طعم خوشمزه آن بلکه به دلیل قدرتش در بهبود میل و لذت جنسی نماد شهوت افزایی بوده است. شکلات باعث ترشح مواد شیمیایی فنتیل آمین و سروتونین در بدن می شود که می تواند برخی از اثرات شهوت افزایی و آرامش را در فرد ایجاد کند. بر اساس نتایج یک مطالعه در سال 2006، تاثیرات شکلات روی جنسیت به احتمال زیاد بیش از بیولوژیکی روانشناختی است.

گیاهان روزانه خود را مصرف کنید

دفعه بعد برای تهیه شام عاشقانه کمی ریحان یا سیر به غذای خود اضافه کنید. بوی ریحان حواس را تحریک می کند و سیر حاوی مقادیر زیادی آلیسین است که باعث افزایش جریان خون می شود. این تاثیرات به مردان مبتلا به اختلال نعوظ نیز کمک می کند. بر اساس تحقیقات، گینکو یکی دیگر از گیاهانی است که برای درمان اختلال عملکرد جنسی ناشی از افسردگی در مردان استفاده می شود این عصاره مشتق شده از برگ درخت کهن دار است.

بیشتربخوانیم:بهبود قوای جنسی با برخی خوراکی ها

مکمل یوهمبین را مصرف کنید

یوهمبین، یک آلکالوئید موجود در پوست گیاه همیشه سبز آفریقای غربی است که مانند ویاگرا عمل می کند. برخی مطالعات نشان می دهد پوست یوهمبین به مردان در حفظ و افزایش کیفیت نعوظ کمک می کند. با این حال، محققان می گویند هیچ معادل طبیعی برای ویاگرا وجود ندارد. بر اساس نتایج یک مطالعه در سال 2013، شواهد بیشتری نسبت به داروهای مهار کننده PDE5 مانند ویاگرا نسبت به داروهای دیگر مانند L-arginine و یوهمبین خوراکی وجود دارد.

اعتماد به نفس خود را افزایش دهید

احساسی که نسبت به بدن خود دارید رابطه جنسی تان را تحت تاثیر قرار می دهد. یک رژیم غذایی ناسالم و عدم ورزش باعث می شود شما از بدن خود تصور خوبی نداشته باشید، این موارد شما را از داشتن رابطه جنسی و لذت بردن از آن محروم می کند. شما می توانید با انتقال تمرکز از روی نقص ها به سمت ویژگی های مثبت خود عزت نفس و انگیزه جنسی خود را تقویت کنید، همچنین می توانید بر لذت تجربه شده هنگام رابطه جنسی خود تمرکز کنید.

برای مراقبه و رفع استرس خود وقت بگذارید

مهم نیست چه میزان از سلامت برخوردار هستید استرس میل جنسی شما را تحت تاثیر قرار می دهد. بر اساس تحقیقات، زنان به ویژه تحت تاثیر استرس می توانند نسبت به زندگی جنسی حساس باشند. از سوی دیگر، احتمال می رود مردان برای رفع استرس از رابطه جنسی به عنوان یک ابزار استفاده کنند. برخی اوقات اختلاف در رویکرد به رابطه جنسی باعث درگیری می شود. برای رفع یا مدیریت استرس مدیتیشن انجام دهید، همچنین ممکن است لذت ببرید از:
شرکت در فعالیت های ورزشی
تمرین تای چی
شرکت در کلاس یوگا
به اندازه کافی بخوابید
افرادی که سبک زندگی پر سر و صدایی دارند همیشه وقت کافی برای خواب با کیفیت ندارند، همچنین مشغله ها ایجاد وقت خالی برای رابطه جنسی را سخت می کند. افرادی که در انجام کارهای خود تعادل ندارند اغلب بروز خستگی ناشی از این عدم هماهنگی منجر به کاهش میل جنسی می شود. انرژی و میل جنسی خود را با چرت زدن در زمان های مناسب و داشتن یک رژیم غذایی سالم سرشار از پروتئین و کربوهیدرات های پیچیده تقویت کنید.

رابطه خود را کنترل کنید

به طور معمول تمایل به برقراری رابطه جنسی بعد از مشاجره با همسر کاهش می یابد. برای زنان، احساس نزدیکی عاطفی برای صمیمیت جنسی نکته مهمی است به این معنی که درگیری های حل نشده می تواند بر روابط جنسی شما تاثیر بگذارد. برقراری ارتباط برای ایجاد اعتماد و جلوگیری از رنجش ها ضروری و مهم است.

با یک پزشک مشورت کنید

حتی اگر برای تقویت میل جنسی خود رویکردی طبیعی داشته باشید بازهم ایده مراجعه به پزشک ایده خوبی است زیرا وی می تواند به شما در شناسایی مشکلات اساسی و ریشه ای و ارائه راهکارهایی برای تقویت میل جنسی و رفع بی میلی کمک کند. اینها ممکن است شامل موارد زیر باشد:
برقراری ارتباط با شریک زندگی
انتخاب شیوه زندگی سالم
درمان بیماری های زمینه ای
پیدا کردن ریشه این مشکل که زندگی جنسی شما را تحت تاثیر قرار داده یافتن راه حل آن را آسان تر می کند.

در پایان

روش های مختلفی وجود دارد که میل جنسی شما را به طور طبیعی افزایش می دهد. با این حال، مهم است به یاد داشته باشید این فرآیند بین هر زوج متفاوت است، بنابراین با امتحان راه های مختلف می توانید متوجه شوید چه گزینه هایی برای شما بهتر جواب می دهد. اگر تصمیم دارید از دارو استفاده کنید به یاد داشته باشید میل در هسته اصلی رابطه جنسی قرار گرفته است، اگر مسائل عاطفی روی میل جنسی شما تاثیر گذاشته کمک از یک روان درمانگر به حل مشکلات رابطه کمک می کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *