مشکلات رابطه جنسی با وجود تامپون چیست؟

مشکلات رابطه جنسی با وجود تامپون چیست؟

مشکلات رابطه جنسی با وجود تامپون چیست؟


مشکلات رابطه جنسی با وجود تامپون چیست؟

معمولا رابطه ی جنسی و رابطه جنسی با وجود چرخه ی قاعدگی ماهیانه، آسان نیست. زمانی که شما پریود هستید، احساس شما ممکن است گرم و سخت شود و آخرین چیزی که می خواهید انجام دهید، متوقف کردن فعالیت های خود و رفتن به حمام برای بیرون آوردن تامپون است.

با این حال، بهتر است ابتدا تامپون را بیرون آورید زیرا اگر این کار را نکنید، ممکن است که تامپون به کانال واژینال برسد. این اتفاق می تواند ناخوشایند باشد و همچنین سبب ایجاد برخی مشکلات سلامتی شود.

مشکلات رابطه جنسی با وجود تامپون

شما قطعا می توانید در طول دوره ی قاعدگی خود رابطه ی جنسی داشته باشید. برخی از زنان معتقدند که خون قاعدگی به خوبی به عنوان یک روان کننده طبیعی عمل می کند و آنها در طول قاعدگی خود بیشتر از دیگر زمان ها، رابطه جنسی داشته اند. با این حال، رابطه ی جنسی در صورت وجود تامپون، توصیه نمی شود. در حقیقت، لازم است قبل از اینکه رابطه ی جنسی داشته بشید، تامپون را بیرون آورید. در غیر این صورت، ممکن است یکی یا بیشتر، از این موارد را تجربه کنید:

مشکلات رابطه جنسی با وجود تامپون – بیرون آوردن سخت تامپون

آلت تناسلی یا یک اسباب بازی جنسی می تواند تامپون را به داخل کانال واژینال فشار دهد. شما تامپون را در بدن خود گم نمی کنید اما ممکن است هنگام بیرون آوردن آن دچار مشکل شوید و خارج کردن آن سخت شود.

ایجاد درد و ناراحتی

در طی رابطه ی جنسی، آلت تناسلی شریک جنسی شما و یا اسباب بازی های جنسی ممکن است تامپون را به دهانه ی رحم فشار دهد و این می تواند دردناک باشد. به همین ترتیب، برخی از افراد متوجه می شوند که دهانه ی رحم و رحم آنها در طول قاعدگی، حساس است. تامپون به این قسمت ها فشار می آورد و ممکن است سبب ایجاد ناراحتی بیشتری شود.

 رابطه جنسی ناخوشایند با وجود تامپون

تامپون و آلت تناسلی می توانند به یک اندازه فضا را اشغال کنند و در این صورت تامپون مانع از نفوذ کامل الت تناسلی شریک جنسی شما می شود. اینممکن است برای همسر شما ناخوشایند باشد و از رابطه جنسی لذت نبرد.

عدم تحریک دهانه رحم

در طول نفوذ آلت تناسلی، تحریک دهانه ی رحم می تواند منجر به افزایش لذت و حتی ارگاسم شود. وجود تامپون راه را مسدود می کند و مانع از تحریک رحم شما توسط همسرتان می شود.

رابطه جنسی با وجود تامپون – کبودی و پارگی

تامپون ها به سمت رحم و دهانه ی رحم می روند و این ممکن است باعث کبودی یا پارگی شود. تامپون های خیس انعطاف بیشتری دارند و احتمال کمتری دارد که بافت حساس را فشار دهند.

بوی ناخوشایند

اولین نشانه از اینکه ممکن است فراموش کرده باشید تامپون را خارج کنید، احساس بوی ناخوشایند از واژن شما است. پس از گذشت چند روز، تامپون در داخل واژن بو می کند.

عفونت واژن

تامپون های مصرف شده باعث افزایش خطر ابتلا به عفونت های باکتریایی می شوند.

رابطه جنسی با وجود تامپون و سندروم شوک سمی

این عفونت تهدید کننده اما نادر می تواند با تامپون هایی که به مدت زیادی در بدن قرار می گیرند، ایجاد شود. تولید کنندگان محصولات بهداشتی، تولیدات خود را برای کاهش خطر ابتلا به این سندروم تغییر داده اند. اما خطر برای تامپون های فراموش شده در داخل بدن هنوز وجود دارد.

چگونه با یک تامپون که بیش از حد تحت فشار بوده، برخورد کنیم

در طول رابطه ی جنسی، آلت تناسلی یا اسباب بازی جنسی احتمالا تامپون را به کانال واژینال فشار می دهند. ممکن است خارج کردن آن دشوار باشد زیرا نخ متصل به آن بالاتر از دسترس شما قرار دارد. همچنین ممکن است که شما تامپون را فراموش کنید. با این حال، شما باید هرچه زودتر برای خارج کردن آن اقدام کنید. تامپون هرچه بیشتر در داخل واژن شما بماند، خطر ایجاد عوارض احتمالی و عوارض جانبی بیشتر است.

برای خارج کردن تامپون، ابتدا دستان خود را به خوبی بشویید. سپس به پشت دراز بکشید و از دو انگشت خود برای بررسی واژن خود برای تامپون یا نخ آن، استفاده کنید. همچنین می توانید بر روی توالت بنشینید و تامپون را پیدا کنید. به هیچ وجه از وسایلی مانند موچین برای خارج کردن تامپون استفاده نکنید. اگر نمی توانید تامپون خود را خارج کنید و یا آن را پیدا کنید، با پزشک خود تماس بگیرید، شرایط خود را توضیح دهید و در اسرع وقت نزد پزشک بروید.

پزشک شما از یک روش سریع برای خارج کردن تامپون استفاده می کند. این روش مشابه آزمایش لگن است. پزشک شما نیازی به نمونه سلولی دهانه ی رحم نخواهد داشت زیرا آنها به راحتی تامپون را خارج می کنند. تا زمانی که شما علائمی مانند تب و درد را تجربه نکنید، پزشک شما نیازی به انجام معاینات اضافی نخواهد داشت.

با این حال، اگر زمانیکه تامپون به داخل واژن فشار داده شود، این علائم را تجربه کنید، پزشک شما ممکن است بخواهد معاینه ی کامل لگن را انجام دهد تا علائم عفونت باکتریایی را بررسی کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *