دکتر طب سنتی چه راهکار هایی برای درمان ارائه میدهد

دکتر طب سنتی چه راهکار هایی برای درمان ارائه میدهد

دکتر طب سنتی چه راهکار هایی برای درمان ارائه میدهد


دکتر طب سنتی چه راهکار هایی برای درمان ارائه میدهد

انسان‌ها در گذشته برای درمان بیماری‌های خود به دل طبیعت پناه می‌بردند. در واقع، در گذشته درمان هر دردی در طبیعت جستجو می‌شد و افراد به دنبال راهکارهایی بودند که با استفاده از مواد گیاهی و طبیعی سلامتی خود را ارتقا دهند. استفاده از محصولات ارگانیک که این روزها شاهد آن هستیم دقیقا از همین ایده شکل گرفته است و تلاش می‌شود مواد شیمیایی از سبد غذایی حذف شوند. امروزه، بسیاری از کشورهای مدرن و بزرگ دنیا مانند آلمان به طب سنتی روی آورده‌اند. اگر می‌خواهید اطلاعات خود را در مورد این روش درمانی بالا ببرید، می‌توانید در ادامه این متن همراه ما باشید.

اساس کار طب گیاهی

هر علم بر اساس یک تئوری و یا ایده شکل می‌گیرد و سپس با توجه به آن ایده رشد می‌کند. طب گیاهی نیز از همین اصل پیروی می‌کند و کسانی که وارد این مبحث می‌شوند باید با آن آشنایی داشته باشند. طب گیاهی اساس کار تشخیص و درمان بیماری‌ها را مزاج افراد قرار می‌دهد.

بر اساس این رویکرد، زمانی که مزاج انسان‌ها از حالت تعادل خارج شود فرد دچار بیماری می‌شود. در نتیجه، باید تلاش کند تا مزاجش را دوباره به حالت تعادل بازگرداند تا بتواند سلامتی را تجربه کند. دکتر طب سنتی در این زمینه می‌تواند به شما کمک کند.

قدمت طب گیاهی

شواهد تاریخی و باستانی نشان می‌دهند که طب سنتی از زمانی که انسان پا به این کره خاکی گذاشته است مورد استفاده قرار گرفته است. در تاریخ اساطیری ایران به این موضوع اشاره می‌شود که جمشید شاه اولین پادشاهی بود که در درمان بیماری‌ها از داروهای گیاهی استفاده می‌کرد. در دوره هخامنشیان و ساسانیان نیز طب گیاهی رواج بسیار زیادی داشت.

پیشگام اصلی این دانش کیست؟

هر رشته و علمی که پیشرفت می‌کند فردی پیشگام آن می‌شود و پیشگام طب گیاهی ابوعلی‌سینا است. این دانشمند یکی از دانشمندان بزرگ جهان است و کمکی که به پیشرفت دانش بشریت کرده است غیر قابل انکار است. برای مدت‌ها کتاب‌هایی که ابوعلی‌سینا تالیف کرده بود در دانشگاه‌های بزرگ دنیا تدریس می‌شد و بسیاری از دانشمندان امروزی کارهای خود را مدیون کتاب‌های ابوعلی‌سینا هستند. در ایران نیز افراد زیادی به دنبال طب گیاهی هستند و دکتر طب سنتی شیراز به دلیل تقاضای زیادی برای این درمان به یک مرکز معتبر طب گیاهی در ایران تبدیل شده است.

میزان درمان‌بخشی طب گیاهی

یکی از سوالاتی که افراد در مراجعه به دکتر طب سنتی اصفهان ، شیراز و شهرهای دیگر ایران می‌پرسند در مورد میزان درمان و اثربخشی گیاهان دارویی است. بهتر است از همین الان بدانید کسانی که به دنبال طب گیاهی می‌روند هرگز نباید انتظاری را که از داروهای شیمیایی دارند از داروهای گیاهی داشته باشند. ماهیت و عملکرد این دو دسته گیاه متفاوت است و هرگز نمی‌توان آنها را مانند یکدیگر دانست. بر اساس تجارب بالینی مشخص شده است میزان اثربخشی طب گیاهی در بدن بسیار کند و آهسته است.

به طور مثال، افرادی که برای درمان بیماری دیابت به طب سنتی پناه می‌برند به این مسئله اشاره می‌کنند که روند درمان بیماری آنها بسیار آهسته بوده است. همچنین؛ مسئله دیگری که باید در فرآیند درمان طب گیاهی بدانید این است که در این روش گیاهان دارویی مختلفی امتحان می‌شوند تا مشخص گردد کدام گیاه برای شما مناسب است. بنابراین، باید بدانید شما باید صبور باشید و به دکتر طب گیاهی خود اعتماد کنید.

آیا می‌توانم در کنار طب سنتی دارو شیمیایی مصرف کنم؟

یکی دیگر از مواردی که در مورد طب گیاهی باید به آن اشاره کنیم مصرف داروهای گیاهی همراه با شیمیایی است. همانطور که در طول این متن به آن اشاره کردیم این دو روند درمانی ماهیت متفاوتی با یکدیگر دارند و شما هرگز نباید این دو را با یکدیگر همزمان مورد استفاده قرار دهید. مسئله دیگر این است که مصرف همزمان داروی گیاهی و شیمیایی باعث بروز تداخل دارویی می‌شود که می‌تواند بسیار حاد و خطرناک باشد. بنابراین، شما هرگز تصور نکنید گیاهی به معنای بی‌خطر است.

بلکه شما باید همان ملاحظاتی را که در رابطه با داروهای شیمیایی در نظر دارید، در رابطه با داروهای طب سنتی نیز در نظر بگیرید. اما باید بدانید شما می‌توانید در کنار طب گیاهی داروهای شیمیایی خود را نیز مصرف کنید. برای این امر باید فاصله زمانی دو ساعته را در نظر بگیرید. همچنین؛ باید در این رابطه با پزشک خود مشورت نمایید و از راهکارهای آنها استفاده کنید. این مسئله بسیار مهم است و می‌تواند به شما کمک کند هر چه زودتر سلامتی خود را بازیابید و یا آن را ارتقا دهید.

چرا مخالفت‌های زیادی با این طب می‌شود؟

امروزه، هنوز افراد زیادی وجود دارند که با طب سنتی مخالف هستند. آنها به این مسئله اشاره می‌کنند داروهای گیاهی بی‌اثر هستند و نمی‌توانند به درمان کمک کنند. در گذشته، برای اینکه آزمایشگاه‌ها و لابراتورهای شیمیایی وجود نداشتند، مردم مجبور بودند برای درمان خود به دل طبیعت پناه ببرند. اما امروزه شرایط فرق کرده است و دیگر می‌توان با استفاده از داروهای شیمیایی بیماری‌ها را درمان کرد.

کسانی که طرفدار طب گیاهی هستند به این مسئله اشاره می‌کنند برخی از گیاهان دارای خواص درمانی هستند و این خواص اثبات شده است. دلیلی که باعث شده است برخی از افراد و پزشکان به این علم بی‌اعتماد شوند ورود افراد بدون تخصص در این حوزه است. همچنین؛ با توجه به این مسئله که در چند دهه اخیر سرمایه‌گذاری‌های زیادی بر علم پزشکی شده است، قدرت طب گیاهی نادیده گرفته شده است. طب گیاهی می‌تواند در کنار طب شیمیایی به درمان بیماری‌ها کمک کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *