درمان ریزش مو با روغن

درمان ریزش مو با با روغن

درمان ریزش مو با روغن


درمان ریزش مو با با روغن

از بین تمام مشکلات مربوط به پوست و مو درمان ریزش مو یکی از سخت ترین دوره های درمانی است. با ماکان طب همراه باشید تا درمان ریزش مو با روغن را برای شما شرح دهیم.

متاسفانه نازک شدن موها و از دست دادن آن ها نه تنها بر زیبایی، بلکه بر سطح اعتماد به نفس و سلامت روانی ما نیز تأثیر منفی می گذارد. این مشکل بسیار رایج است و اصولا بیشتر مردم بعد از سن 40 سالگی با آن درگیر می شوند. عوامل متعددی مانند سن، ژنتیک، اختلالات هورمونی و بیماری های خاص مانند آلوپسی، سرطان و شیمی درمانی، استرس و… ممکن است باعث بروز ریزش مو شود.

این روزها مزایای روغن تراپی برای مو بر کسی پوشیده نیست. البته روغن تراپی یک روش درمان سنتی و طبیعی برای جلوگیری از ریزش مو، زیبایی و رشد سریع موها از قدیم بوده است که این روزها توجه بیشتری به آن می‌شود. یکی از مزایای روغن تراپی تسریع در رشد و پرپشت شدن موها است. در واقع از نشانه‌های موهای سالم، رشد به اندازه و پرپشت بودن آن است.

انواع ریزش مو 

به این نکته توجه داشته باشید که ریزش مو انواع گوناگونی دارد. شما با شناخت انواع متفاوت ریزش مو می‌توانید تشخیص دهید که تا چه حد این مشکل شما حاد می‌باشد و چگونه می‌توانید به درمان ریزش مو بپردازید. شناخت انواع ریزش مو برای همه افراد لازم و ضروری است زیرا می‌تواند به آن ‌ها کمک کند تا در هنگام بروز مشکل در سریع‌ترین زمان ممکن جلوی گسترده‌تر شدن آن را بگیرند. اجازه دهید در ادامه بیشتر برای شما در رابطه با انواع متفاوت ریزش مو صحبت کنیم. 

ریزش موی طبیعی 

ریزش موی طبیعی ریزش مویی است که به ‌صورت کاملاً طبیعی برای تمامی انسان‌ها رخ می‌دهد. به ‌طور کلی ریزش حدود 50 الی 100 عدد مو در طول روز کاملاً طبیعی است. روی سر همه ما انسان ‌ها بیش ‌از حدود 100 هزار تار مو وجود دارد که به ‌صورت مداوم در حال جابجایی با انواع تازه آن می‌باشند. دقیقاً به‌ همین دلیل است که موهای شما باید یک مقدار طبیعی ریزش داشته باشند. پس اگر حس می‌کنید ریزش موهای شما بین 50 تا 100 عدد است، جای نگرانی نیست. این موها، تار موهای مرده هستند و باید از بین بروند تا مو های جدید شما جایی برای رشد داشته باشند. پس اگر حس میکنید ریزش موهای شما از نوع طبیعی می‌باشد، نیازی به انجام هیچ ‌گونه اقدامی نیست زیرا موهای شما در بهترین حالتشان قرار دارند.

ریزش موی غیرطبیعی 

زمانی ‌که موهای شما بیش ‌از مقدار طبیعی آن یعنی 50 الی 100 عدد در طول روز ریزش دارند، قاعدتاً یک جای کار می‌لنگد. اینجاست که شما باید به ‌دنبال دلیل ریزش موی خودتان بگردید تا بتوانید با انجام اقدامات تأثیرگذار، به کاهش ریزش مو کمک کنید. در بسیاری از موارد می‌توانید با استفاده از ویتامین برای ریزش مو و یا برخی دیگر از داروهای تقویتی، مشکل ریزش مو را کنترل کنید. به این نکته توجه داشته باشید که قدم اول برای درمان ریزش مو، پیدا کردن دلیل است. پس سعی نکنید که سرخود به ‌دنبال روش ‌های درمان باشید.

در مرحله اول دلیل ریزش مو را پیدا کنید و در ادامه با توجه به دلیل مشخص شده، تعیین کنید که استفاده از کدام اقدامات برای کنترل ریزش موی شما عاقلانه است. در بسیاری از موارد نیز می‌توانید با مراجعه به پزشکان متخصص از آن ‌ها در این زمینه کمک بخواهید.

بررسی برخی از شایع‌ترین دلایل ریزش مو 

پیشتر برای شما گفتیم که قدم اول برای درمان ریزش مو، پیدا کردن دلایل این اتفاق ناگوار است. اجازه دهید در ادامه برای شما برخی از شایع‌ترین دلایل ریزش مو را بیان کنیم تا شاید بتوانیم به شما کمک کنیم برای تشخیص مشکل خود راحت‌تر قدم بردارید. به این نکته توجه داشته باشید که وظیفه تشخیص دلیل ریزش موهای شما، به‌ عهده دکتر است؛ زیرا این اقدام، اقدامی کاملاً تخصصی میباشد. اما خب خود شما نیز می‌توانید با کسب اطلاعات در این زمینه موفق‌تر عمل کنید. برخی از شایع‌ترین دلایل ریزش مو شامل ژنتیک، شرایط جغرافیایی، تغییرات هورمونی در بدن، زایمان و شیردهی، استرس و اضطراب، استفاده بیش ‌از حد از رنگ‌ های شیمیایی، بالا رفتن سن، استفاده از داروها، تغذیه نامناسب، عدم توجه به سلامت موها، بستن محکم موها، عدم شست‌وشوی مناسب و … میشوند. 

اگر مشکلات مربوط به ریزش موهای شما مربوط به برخی بیماری‌ های ژنتیکی، تغییرات هورمون‌ها یا مصرف داروها باشد، شما باید زیر نظر پزشک و درمان ریزش مو بپردازید. اما اگر فاکتورهایی مانند بستن بیش ‌از حد موها، عدم توجه به سلامت موها، استفاده از رنگ‌های شیمیایی و … دلیل ریزش موی شما باشد، خود شما نیز می‌توانید با برخی اقدامات ساده به درمان ریزش مو بپردازید.

روش‌ های درمان ریزش مو 

بعد از کسب اطلاعات در رابطه با دلایل ریزش مو و روش ‌های کاهش آن، صحبت در رابطه با درمان این معضل نیز می‌تواند برای شما کمک ‌کننده باشد. یکی از کاربردی ترین، سریع‌ترین و ارزان‌قیمت‌ترین روش‌های درمان ریزش مو، استفاده از روغن ترکیبی ریشه مو می‌باشد. روغن ترکیبی ریشه مو همان‌طور که از نام آن پیداست، از چندین و چند گیاه و دانه روغنی تهیه شده که می‌تواند به شما کمک کند با استفاده از مواد مغذی و ویتامین برای ریزش مو، جلوی از دست رفتن موهای خودتان را بگیرید. این روغن‌ نقش تأثیرگذار و مهمی در تغذیه ریشه موهای شما دارد و از همین طریق به کاهش ریزش موهای شما کمک می‌کند. انواع متفاوت روغن ترکیبی ریزش مو شامل ویتامین‌ها، مواد مغذی، مواد معدنی و به ‌طور کلی ترکیباتی هستند که نیاز ریشه موهای شما را به ‌طور کامل تأمین می‌کنند. 

علاوه‌ بر درمان ریزش مو، برخی از این روغن‌ ها می‌تواند به کنترل چربی کف سر شما نیز بپردازند و از شوره سر جلوگیری ‌کنند. 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *