درمان دیابت در طب سنتی

درمان دیابت در طب سنتی

درمان دیابت در طب سنتی


درمان دیابت در طب سنتی

در این مقاله قصد داریم به معرفی چندین گیاه که به درمان دیابت کمک می کنند بپردازیم. پس با ماکان طب همراه باشید.

دیابت از آن دسته از بیماری هایی است که عبارت «غیرقابل درمان» برای آن استفاده می شود ولی  متخصصان طب سنتی آن را یک بیماری قابل بهبود می دانند. برای بهبود دیابت مطمئناً نیاز به مراجعه به پزشک طب سنتی دارید.

بهبود دیابت با گیاهان دارویی

گیاهان دارویی که در ادامه نام برده می شود، بهترین دارو های گیاهی موجود برای بهبود دیابت هستند. با تغذیه از این گیاهان قند خون تا حد مناسبی کاهش پیدا کرده و بدن در سوزاندن این قند ها بهتر عمل می کند.

ریحان و کاهش قند خون

کاهش قندخون را می توان به عنوان اصلی ترین مزیت تغذیه از ریحان دانست که گیاه مذکور این موضوع را مدیون وجود مقادیر بسیار فلانوید در بافت های خود است. مصرف ریحان شاید ساده ترین کاری باشد که یک فرد دیابتی بتواند برای درمان آن را انجام دهد. می توانید آن را به صورت خام مصرف کنید و یا اینکه در سالاد ها از آن استفاده کنید. علاوه بر این مصرف دمنوش ریحان نیز کمک زیادی به درمان دیابت می کند.

بابونه و درمان دیابت

درمان دیابت با بابونه

شاید مصرف بابونه به صورت خام کمی سخت باشد پس بهتر است تا آن را به صورت دمنوش و یا چای مصرف کنید. این دمنوش می تواند تا حد زیادی باعث رفع خستگی در بدن شود. مواد موجود در بابونه باعث حذف قند خون بدن و انتقال آن به کبد می شود. از همین رو به عنوان یک داروی گیاهی کاهنده قند خون می توان روی آن حساب کرد.

دارچین

دارچین را اغلب به عنوان یک داروی چربی سوز می شناسند و در بیشتر داروی های کاهش وزن مقادیری از آن را مشاهده می کنید.

دارچین گیاهی است که میتواند به شدت باعث افزایش سوخت و ساز در بدن شده و علاوه بر سوزاندن چربی، باعث کاهش قند خون در بدن شود. قبل از مصرف آن باید بدانید که پخت دارچین در کنار مواد غذایی تا حد زیادی باعث کاهش خواص آن می شود.

پس ترجیحاً آن را به صورت خام بر روی غذاهای خود ریخته و میل کنید.

زردچوبه، معجزه درمان دیابت

زردچوبه نیز مانند دارچین از جمله مواد دارویی است که خواص بسیار زیادی دارد و حتی آن را به عنوان یک داروی ضد سرطان می دانند. پزشکان طب سنتی گاهاً برای درمان بیماری های قلبی نیز از زردچوبه استفاده کرده و آن را در داروی های بیماران خود می گنجانند.

کروکومین موجود در زردچوبه باعث کاهش قند خون بدن میشود. حتی پزشکان طب نوین نیز به تازگی با تحقیق بر روی بدن افراد دیابتی متوجه خاصیت بالای زردچوبه برای درمان دیابت شده اند. زردچوبه با توجه به خاصیت های آنتی اکسیدان و ضد التهابی خود کمک زیادی به درمان این بیماری میکند.

آویشن

آویشن به از بین بردن التهابات موجود در بدن کمک می کند  و بهتر است حتی به مقدار کم، آن را در سبد غذایی روزانه خود داشته باشید.

تأکید می شود که صرفاً یک متخصص طب سنتی حرفه ای می تواند داروهای گیاهی را برای کاهش قند خون تجویز کند. زیرا کاهش بیش از حد قندخون بدن باعث ایجاد حملات داخلی و مشکل هیپوگلیسمی می شود. پس به شدت پیشنهاد می کنیم مصرف این گیاهان را در زیرنظر پزشک طب سنتی انجام دهید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *