گیاهان تقویت کننده مغز را بشناسید

گیاهان تقویت کننده مغز را بشناسید

گیاهان تقویت کننده مغز را بشناسید


گیاهان تقویت کننده مغز را بشناسید

در این مطلب قصد داریم به تعدادی از گیاهانی که به تقویت مغز کمک می کنند بپردازیم پس با ماکان طب همراه باشید .
گیاه رزماری میتواند براي بهبود حافظه شما موثر باشد. گیاه دارویی واچا  بطور سنتی براي کمک به درمان اختلال های سیستم عصبی مورد استفاده قرار میگیرد. همچنين، امکان دارد واچا به تفکر شفاف و افزایش تمرکز کمک کند.

گیاهان تقویت کننده مغز

طبیعت برای ما انسان ها فراتر از زیبایی دارد چه بسا بسیاری از چیزهایی که در طبیعت وجود دارد برای ما انسان ها حکم دارو و دوای ما را دارد.

گیاه رزماری:
گیاه رزماری میتواند برای بهبود حافظه شما موثر باشد. بعضی از پژوهش های انجام شده نشان ميدهد که بوی روغن رزماری میتواند حافظه آینده نگر را در اشخاص بهبود ببخشد. حافظه آینده نگر قابلیت به خاطر سپردن رویدادهای خاص و وظایفی است که در آينده رخ خواهد داد.

گیاه گوتوکولا
گوتوکولا یا گیاه آب قاشقی بومی جنوب شرق آسیا، استرالیا و هند بوده و معمولاً بعنوان یک تونیک براي حفظ اعتدال در عملکرد کلی مغز استفاده ميشود .

این گیاه به واسطه قابلیت خود در بهبود گردش خون و حمایت از عملکرد حافظه شناخته شده است. بطور خاص، گوتوکولا یک« آداپتوژن» است، به این معنی که میتواند به بدن در سازش کارآمدتر با استرس و همچنين وضوح ذهني بیش تر کمک کند.

گیاه واچا
این گیاه دارویی بطور سنتی براي کمک به درمان اختلال های سیستم عصبی مورد استفاده قرار میگیرد. همچنين، امکان دارد واچا به تفکر شفاف و افزایش تمرکز کمک کند. تعدادی از پژوهشگران معتقدند که واچا به سم زدایی بافت مغز هم کمک ميکند .

زردچوبه
کورکومین ماده ای که بطور طبيعي در زردچوبه موجود است، با کاهش التهاب، افزایش سلامتی را به دنبال دارد. کورکومین که در درمان بیماري هایی مانند آلرژی، دیابت و زخم معده بکار برده ميشود ، در دستگاه گوارش باقی می ماند و هر ماده ای را که جذب شده، سریعا متابولیز ميکند .

همچنین ، بدن شما هورمونی به نام BDNFیا فاکتور نورون زایی مشتق شده از مغز تولید ميکند که نقشی مهم در تقسیم و تکثیر نورون ها دارد. تولیدBDNF با استرس و بالا رفتن سن کاهش پیدا ميکند . زردچوبه میتواند با افزایش تولید و عملکرد این هورمون، اثرات کاهش درک که مربوط به سن هستند را معکوس کند و در نتيجه حافظه را تقویت کرده و قابلیت مغز را افزایش دهد.

جنسینگ
مقاله ای در مورد تقویت مغز بدون اشاره به گیاه دارویی قدرتمند جنسینگ کامل نمی شود. جنسینگ عملکرد ذهني و مغز را از جهت های گوناگون تقویت ميکند .

همچنين، جنسینگ بعنوان یک آداپتوژن شناخته ميشود ، به این معنی که میتواند به بدن و مغز براي مبارزه بهتر با استرس کمک کند. علاوه بر این، جنسینگ امکان دارد از سلول های مغز در برابر سم ها و بتا- آمیلوئید مراقبت کند و بر همین مبنا از زوال روانی به واسطه افزایش سن پيش‌گيري کند.

جینکو بیلوبا
گیاه دارویی به واسطه قابلیت های شفابخشی خود قرن ها مورد استفاده قرار گرفته و عقیده بر این است که فواید شناختی متعددی را عرضه ميکند .

بعضی مطالعات نشان داده اند که جینکو بیلوبا امکان دارد به بهبود باززایی سلول ها در مغز کمک کند که خبر خوبی براي عملکرد روانی، به خصوص با افزایش سن انسان، به حساب می آید . پژوهش های ديگر نشان داده اند که این گیاه قدرتمند امکان دارد حافظه، توجه و چه بسا هوش را تقویت کند.

باید به این نکته توجه داشت که جینکو بیلوبا بعنوان یک رقیق کننده خون شناخته ميشود و نباید همراه با داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی( NSAIDs) مثل ایبوپروفن، آسپرین، وارفارین یا هر داروی رقیق کننده خون مصرف شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *