چهار دشمن تمايلات جنسی

چهار دشمن تمايلات جنسی

چهار دشمن تمايلات جنسی


چهار دشمن تمايلات جنسی

با افزايش سن تمايلات جنسی کاهش نمی يابد ما در این مقاله به عواملی به باعث کاهش تمایلات جنسی می شود می پردازیم پس با ماکان طب همراه باشید. خستگی، عادت يا حتی تغييرات هورمونی هستند که سبب کاهش تمايلات مي‌شوند. براي آنکه ميل از دست رفته را به دست آوريد کافی است اين مشکلات را برطرف کنيد.

 

1-خستگی: خستگی روحي يا افسردگی مي‌تواند انرژي شما را به صفر برساند و تمايلات جنسی را کم کند. اگر احساس مي‌کنيد هم از نظر جسمی و هم روحی بسيار خسته‌ايد و تمايلی به برقراری رابطه نداريد کمی به خود فرصت دهيد تا آرامشتان را بازيابيد. عدم تمايل شما به رابطه عاشقانه به معني زدگی شما از همسرتان نيست. اگر فکر مي‌کنيد مساله‌اي که با آن روبه‌روييد کمی بغرنج شده است به يک روان‌شناس مراجعه کنيد.

2- عادت :اگر سال‌هاست که از ازدواج‌تان مي‌گذرد، مسلما تاکنون بحران‌هاي زيادی را تجربه و از آن سربلند بيرون آمده‌ايد. با هم بودن فعلی شما دليلی بر اين سخن است. وقتي شما مدت نسبتا زيادی با همسرتان زندگي کرده باشيد، چون به او اطمينان داريد، تمايلات جنسی تان به تدريج آرام‌تر مي‌شود. اين مساله‌ای خاص نيست درواقع شما پس از مدتي به شکلی از زندگي که داريد عادت مي‌کنيد. کافی است کمي در زندگی تان تغيير ايجاد کنيد. عادات که به هم بريزد، تمايلات جنسی بيشتر مي‌شود. نترسيد و سعی خود را به کار گيريد.

3- داروها: مصرف برخي داروها می تواند بر تمايلات جنسی تاثيرگذار و سبب ناتواني جنسی در مردان و سرد مزاجی در زنان شود. به عنوان نمونه برخي داروهای قلب، داروهای ضدافسردگی يا داروهای پايين‌ آورنده قندخون از اين دسته‌اند.

4- تغييرات هورمونی: در تئوری کاهش هورمون‌ها به ويژه در زمان يائسگی زنان مي‌تواند تمايلات جنسی را کاهش دهد. البته خود يائسگی سبب کاهش تمايل نمي‌شود بلکه کاملا برعکس عدم تخمک‌گذاری تمايلات جنسی را افزايش هم مي‌دهد ولي کاهش برخي هورمون‌ها و به دنبال آن مشکلاتی نظير خشکي واژن عاملی براي کاهش ميل جنسی است که با درمان‌های به جا برطرف مي‌شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *