بررسی تفاوت های ژل تاخیری و اسپری تاخیری

بررسی تفاوت های ژل تاخیری و اسپری تاخیری

بررسی تفاوت های ژل تاخیری و اسپری تاخیری


بررسی تفاوت های ژل تاخیری و اسپری تاخیری

انزال رودرس و نرسیدن به لذت جنسی کافی در طی رابطه یکی از مشکلاتی است که در جوامع امروز گریبانگیر بسیاری از آقایان شده است.  برای مقابله با این مشکل روش‌های بسیار زیادی وجود دارد. با ماکان طب در ادامه همراه باشید تا به معرفی چند محصول به شما کمک کنیم تا از روابط خود بیشترین لذت را ببرید.

ژل تاخیری و اسپری تاخیری دو محصولی هستند که به شما در این راه کمک می کنند که بیشترین لذت را در این رابطه ببرد حال سوال این است که ، ژل تاخیری بهتر است یا اسپری تاخیری؟ در ادامه برای پاسخ به این سوال به بررسی تفاوت این دو محصول پرداخته می‌شود. 

تفاوت ژل تاخیری و اسپری تاخیری 

در نگاه اول، استفاده از ژل و اسپری برای افزایش مدت زمان رابطه است، اما نکته مهم در این مورد تفاوت استفاده از ژل تاخیری و اسپری در کاربرد است. این محصولات حاوی مواد بی‌حس‌کننده هستند و از طریق بی حسی موضعی موجب تعویق انزال می‌شوند. از این جهت، هر دو را می توان راهکاری سریع و موثر در این باره دانست. هر چند که تفاوت‌هایی به دلیل ساختار متفاوتشان با یکدیگر داشته و نسبت به یکدیگر دارای مزایای و معایبی می‌باشند. برای بررسی این موارد ابتدا باید به ساختار هر یک از آنها توجه نمود. 

اسپری تاخیری: این نوع علاوه بر مواد تاخیری دارای میزان زیادی هوا و الکل نیز می‌باشد. به علت وجود لیدوکائین، آن هم به میزان زیاد، روی آلت تناسلی احساس سرما ایجاد می‌شود. این در واقع به خاطر بی‌حسی اعصاب آلت است که کار اصلی لیدوکائین می‌باشد و در پی آن مدت زمان انزال افزایش می‌یابد. 

ژل تاخیری:

ژل‌های تاخیری در مقابل اسپری تاخیری دارای مقادیر لیدوکائین کمتری هستند. این وسیله دارای 2 الی 3 درصد لیدوکائین هستند. این موضوع سبب ایجاد بی حسی کمتری در مقایسه با اسپری می‌شود. بنابراین تفاوت در ساختار ژل تاخیری و اسپری در نهایت منجر به تفاوت در مدت زمان تاثیر این دو ماده می شود.

تفاوت در کاربرد ژل و اسپری تاخیری  

در یک نگاه کلی ژل و اسپری هر دو در راستای افزایش مدت زمان رابطه مورد استفاده قرار می‌گیرند. اما لازم به ذکر است که با توجه به درصد بالای لیدوکائین در اسپری‌های تاخیری، این دسته از محصولات گزینه بهتری برای افرادی هستند که مدت زمان انزال آنها بسیار کوتاه‌تر از حالت نرمال بوده، از لحاظ زودانزالی در رابطه وضعیت حادی داشته و نیازمند اثر قوی و سریع هستند.

در برای افرادی که تنها در راستای لذت بیشتر در رابطه به دنبال افزایش مدت زمان آن هستند، استفاده از ژل تاخیری با درصد بی‌حسی پایین تر پیشنهاد می شود.

تفاوت در نحوه استفاده از ژل ها و اسپری ها 

محل استفاده ژل تاخیری با اسپری تفاوت دارد. برای اسپری تاخیری، بهترین مکان برای استفاده زیر کلاهک آلت است در حالیکه برای ژل تاخیری ناحیه خاصی وجود ندارد و در هر نقطه‌ای قابل استفاده است. بهتر است ژل در سراسر آلت پخش شود.

در حالیکه برای اسپری باید خیلی دقت کرد که به بیضه‌ها و یا مجاری ادرار برخورد نداشته باشد. شست و شوی اسپری از روی دست بسیار راحت تر از شست و شوی ژل انجام می‌شود.

سرعت اثرگذاری

به واسطه تفاوت میزان ترکیبات مشخصا مدت زمان اثرگذاری نیز متفاوت خواهد بود. برای استفاده از ژل باید 20 الی 25 دقیقه پیش از دخول اقدام به استفاده نمود. اما اسپری‌ها سریعتر اثر گذاشته و نهایتا 10 الی 15 دقیقه پیش از دخول باید مورد استفاده قرار بگیرند. گذشته از سرعت اثر کردن میزان ماندگاری اثر این محصولات نیز نکته‌ای است که باید مورد توجه قرار گیرد.

به واسطه بیشتر بودن لیدوکائین در اسپری‌های تاخیری میزان ماندگاری آنها نیز بیشتر است.

ژل تاخیری مناسب تر است یا اسپری تاخیری؟  

با توجه به موارد ذکر شده این سوال برای هر کس پاسخ متفاوتی دارد. با در نظر‌ گرفتن اطلاعات و نکات مذکور امکان تشخیص این مسئله برای خود فرد فراهم شده است. برای مثال در صورتی که زودانزالی یک اختلال جنسی کاملا مشخص در فرد باشد، باید توجه داشت که اسپری تاخیری با میزان لیدوکائین بیشتر، اثر گذاری سریع‌تر و ماندگاری بالاتر بهترین گزینه است.

این در حالی است که اگر تنها به منظور افزایش مدت زمان رابطه برای لذت بیشتر به این محصولات مراجعه شود، ژل تاخیری گزینه بهتری خواهد بود. در نتیجه بهترین راه در نظر گرفتن شرایط فردی و سپس انتخاب بر اساس معیار‌های مذکور است. 

نکته پایانی: به طور کلی استفاده بی‌رویه از محصولات تاخیری به ویژه اسپری‌ها که دارای دوز بالایی از ماده بی‌حس‌کننده هستند، توصیه نمی شود. چرا که در یک بازه زمانی ممکن است نتیجه عکس داده و موجب ایجاد بی‌حسی بیش از حد در آلت، عدم امکان نعوظ و لذت نبردن از رابطه‌جنسی شوند.

بنابراین استفاده از این محصولات بیشتر برای افرادی است که مشکل زودانزالی را به صورت نسبی دارا می‌باشند. در صورت جدی بودن این اختلال باید به پزشک مراجعه شود و استفاده از هر دارو و محصولی تحت نظر او و کنترل شده باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *