ماندگاری و تاریخ انقضاء کاندوم

ماندگاری و تاریخ انقضاء کاندوم

ماندگاری و تاریخ انقضاء کاندوم


ماندگاری و تاریخ انقضاء کاندوم

نکته ای که شاید تاکنون در مورد مصرف کاندوم به آن توجه نکرده اید، تاریخ مصرف آن است. خوب است بدانید که کاندوم هم مانند سایر لوازم بهداشتی منقضی می شود. استفاده از کاندوم تاریخ گذشته می تواند اثربخشی آن را تا حد زیادی کاهش دهد. کاندوم های منقضی شده اغلب خشک و شکننده هستند. به همین دلیل احتمال پارگی آن ها حین برقراری رابطه جنسی وجود دارد و می توانند احتمال بارداری ناخواسته یا ابتلا به بیماری های مقاربتی را افزایش دهند.

در ادامه این مقاله ماکان طب درباره این که تاریخ انقضا کاندوم چقدر است ؟ و چه عواملی ممکن است باعث کاهش تاریخ انقضای کاندوم شود و عوارض کاندوم تاریخ گذشته بیشتر صحبت میکنیم.

استفاده از کاندوم تا 98 درصد احتمال بارداری را کاهش میدهد ولی اگر تاریخ انقضا کاندوم گذشته باشد دیگر هیچ تضمیمی برای پیشگیری از بارداری وجود ندارد. 

کاندوم چند سال تاریخ انقضا دارد؟

متوسط ماندگاری کاندوم سه تا پنج سال است که این میزان به شرکت تولید کننده و نحوه نگهداری آن بستگی دارد. برای این که بتوانید بهترین نتیجه را از مصرف کاندوم کسب کنید، باید نحوه صحیح نگهداری آن و موارد دیگری که در ادامه بررسی می کنیم را رعایت کنید.

چرا کاندوم منقضی می شود؟

منقضی شدن کاندوم مانند بسیاری از محصولات پزشکی و بهداشتی منوط به شرایط مخصوصی است. در واقع برخی عوامل و شرایط خاص وجود دارند که بر افزایش سرعت انقضای کاندوم تاثیر می گذارند. در ادامه در مورد عوامل ایجاد کاندوم تاریخ گذشته صحبت کرده ایم.

نحوه نگهداری از کاندوم

یکی از عوامل تاثیرگذار بر کاهش تاریخ انقضای کاندوم ، عدم نگهداری صحیح از آن است. ساییدگی و پارگی کاندوم اغلب ناشی از نگهداری آن در کیف پول، جیب و سایر موارد مشابه است. نگهداری از کاندوم در جیب و کیف پول باعث می شود به محصول فشار و گرما وارد شده و در نتیجه روند منقضی شدن کاندوم سرعت پیدا کند. به همین دلیل توصیه می شود تا کاندوم را در محل مناسب و به دور از ساییدگی، رطوبت و گرما نگهداری کنید. دقت کنید که بهترین محل برای نگهداری کاندوم، کشوی میز است.

نوع کاندوم

نوع کاندومی که مورد استفاده قرار می دهید، در سرعت انقضای آن موثر است. معمولا کاندوم های دارای مواد طبیعی مانند پوست بز و بره نسبت به کاندوم های لاتکس و پلی اورتان زودتر تجزیه می شوند. پس کاندوم های طبیعی بیشتر در معرض منقضی شدن قرار دارند.

تاثیر مواد افزودنی بر تاریخ انقضای کاندوم

مواد افزودنی میتوانند تاریخ انقضای کاندوم را تا حد بسیار زیادی کاهش دهند. مواد افزودنی و شیمیایی که در برخی از کاندوم ها مورد استفاده قرار می گیرند، مثل اسپرم کش ها می توانند طول عمر کاندوم را تا چند سال کاهش دهند. معمولا طول عمر کاندوم های اسپرم کش تا دو سال است. پس اگر می خواهید از مصرف کاندوم تاریخ گذشته خودداری کنید، باید به نوع محصول خریداری شده نیز توجه داشته باشید.

عوارض کاندوم تاریخ انقضا گذشته

در مورد عوارض کاندوم تاریخ انقضا گذشته ، باید بگویید که مهم ترین مشکل آن بالا رفتن احتمال بارداری و انتقال بیماری های جنسی است. 

احتمال بروز پارگی کاندوم تاریخ گذشته و جا ماندن بخشی از آن در واژن وجود دارد که درصورت خارج نشدن میتواند منجر به بوی ناخوشایند و عفونت شدید  شود.

استفاده از کاندوم تاریخ انقضا گذشته احتمال بروز عفونت ، خارش و التهاب و حساسیت در واژن را افزایش میدهد.

چگونه می توان تشخیص داد که کاندوم منقضی شده است؟

اگر کاندوم بر اثر عوامل محیطی زودتر از حد معمول خراب شده باشد میتوانید از روی یک سری علایم متوجه خراب شدن کاندوم شوید ، از جمله :

– تغییر رنگ کاندوم

– مات شدن کاندوم

– شل شدن روان کننده روی کاندوم

– نشست مواد روان کننده از بسته بندی کاندوم

– وجود هر گونه پارگی روی بسته بندی کاندوم

– بوی بد 

– خشکی یا سفتی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *