ژل تأخیری و کاربردهای آن

ژل تأخیری و کاربردهای آن

ژل تأخیری


ژل تأخیری و کاربردهای آن

انزال رودرس و نرسیدن به لذت جنسی کافی در طی رابطه یکی از مشکلاتی است که در جوامع امروز گریبانگیر بسیاری از آقایان شده است.  برای مقابله با این مشکل روش‌های بسیار زیادی وجود دارد. برخی از افراد اقدام به مصرف قرص‌های مختلف برای افزایش زمان رابطه جنسی می کنند اما راهکار بهتری هم وجود دارد.  استفاده از کاندوم، ژل و اسپری تاخیری از جمله این راه حل ها است. برای اطلاع از ژل تأخیری و کاربردهای آن، با ماکان طب همراه باشید.

زود انزالی باعث می شود بسیار زودتر از موعد مرد نعوظ خود را از دست داده و دیگر قادر به ادامه معاشقه نباشد. عدم تأمین نیاز جنسی در رابطه می تواند باعث سردی، دور شدن زوجین از یکدیگر و حتی بی میلی میان آنها شود.

این معضل به نوبه خود زمینه ساز اختلافات بعدی می گردد و به عبارتی می توان از سردی میان زن و شوهر به عنوان یکی از دلایل اصلی طلاق و به هم خوردن بنیان خانواده نام برد.

به این منظور، محصولات زناشویی بسیاری معرفی شده اند که کمک می کنند تا رابطه زناشویی بیشتر طول بکشد و از طریق آن رضایت خاطر دو طرف جلب شود.

یکی از این مواد که تحت برندهای بسیار متنوع و با ویژگی های بسیار متفاوتی به بازار عرضه می شود، ژل تاخیری است. ژل تأخیری اثر قابل توجهی در حفظ نعوظ، افزایش زمان مورد نیاز تا انزال و همچنین بهبود کیفیت رابطه زناشویی داشته و می تواند به مردانی که در این خصوص مشکل دارند کمک نماید. به جز فواید برای مردان، این محصول می تواند خشکی اندام جنسی بانوان را هم برطرف نماید که آن هم به افزایش رضایت از رابطه زناشویی کمک شایانی می نماید.

مواد اولیه سازنده ژل تاخیری چیست ؟

اکثر محصولاتی که برای درمان دیرانزالی و بهبود رابطه جنسی عرضه می شوند در ترکیبات خود از لیدوکائین استفاده می کنند. لیدوکائین به طور کلی یک داروی بی حس کننده موضعی از نوع آمینو آمیدی است که به شکل های گوناگون تولید شده و از طریق پوست جذب می شود. این ماده با قرارگیری بر روی گیرنده های عصبی میزان ارسال امواج عصبی را کاهش داده و از این طریق بی حسی را به وجود می آورد.

مقادیر بسیار بالای آن می تواند خطرناک هم باشد و توصیه می شود در دزهای بسیار پایین از آن استفاده شود. این امر در محصولات زناشویی رعایت می شود و اکثر اوقات شاهد درصدهای بسیار پایینی از این محصول هستیم که می تواند بی حسی موضعی ضعیفی ایجاد کند.

بسیاری از نمونه های ژل موجود در بازار نیز از مواد گیاهی به جای لیدوکائین بهره می برند که عوارض ناچیزی داشته و برای سلامت بدن هم بسیار مفید هستند.

ژل تأخیری

تفاوت اصلی لوبریکانت تاخیری با اسپری

شاید مهمترین سوالی که پیش می آید، تفاوت اصلی این محصول با اسپری است. اسپری تاخیری درصد بسیار بیشتری لیدوکائین دارد که حتی تا 10 درصد هم می رسد. این مقدار، با توجه به اینکه ذکر شد چگونه مقادیر بسیار بالای این ماده می تواند خطرناک باشد، برای استفاده مکرر و به مقدار بالا مناسب نیست. اسپری ها به قدری از لیدوکائین اشباع هستند که می توانید از آنها برای بی حسی دندان استفاده کنید و نتایج فوق العاده ای هم بگیرید!

ژل ها اکثر اوقات در حدود 2 درصد لیدوکائین در ترکیب خود دارند که نسبت به اسپری بی حسی کمتری ایجاد می نماید. اسپری ها می توانند میل جنسی را کاهش دهند، چون شدت اثرگذاری آنها رضایت مردان از رابطه را تحت تأثیر قرار می دهد. 

نعوظ در بعضی افراد بر اثر اثرگذاری بیش از حد لیدوکائین کاهش پیدا کرده و برای افرادی که با مشکل نعوظ مواجهند، می تواند بیشتر از مفید بودن مضر باشد.

تفاوت دیگر حلال اصلی آنهاست. اسپری از هوای فشرده و الکل به عنوان حلال بهره می برد که به خصوص در مواقعی که دستان یا آلت مرد دچار خراشیدگی باشد می تواند به سوزش منجر شود. اما ژل لوبریکانت جنسی در اکثر نمونه ها از آب به عنوان ماده اصلی استفاده می کند که هیچ گونه اثر جانبی برای فرد به دنبال ندارد. پایه آب بودن این محصول همچنین به بانوان هم کمک می کند و عوارض جانبی کمتری را برای آنان تضمین می نماید.به طور کلی، می توان با اطمینان گفت که اگر مشکل زودانزالی شدید ندارید، ژلها گزینه های مناسب تری هستند و می توانید برای مدت طولانی بدون عوارض خاص از آنها بهره ببرید. 

نحوه مصرف ژل تأخیری:

پس از شستشوی آلت جنسی مردانه  و حدود 15 دقیقه قبل از شروع رابطه جنسی چند قطره ژل را روی حساس ترین قسمت  آلت خود  که ناحیه  زیر کلاهک آلت تناسلی است ریخته و  با نوک انگشت خود به خوبی و به صورت دایره ای ماساژ دهید تا ماده موثره تاخیری جذب پوست شود.

حدود 10 الی 15 دقیقه زمان برای جذب و کارایی حداکثری ژل تاخیری لازم است که در این حین میتوانید به معاشقه و آماده سازی شریک جنسی خود و برانگیختگی جنسی همدیگر بپردازید. در صورتی که تمایلی به استفاده از کاندوم در هنگام رابطه ندارید، قبل از دخول آلت تتناسلی خود را با آب ولرم بشویید و دخول را آغاز کنید.

منبع: Sepitashop.com

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *