علل و راههای درمان زود انزالی زنان

علل و راههای درمان زود انزالی زنان

علل و راههای درمان زود انزالی زنان


علل و راههای درمان زود انزالی زنان

وقتی مسئله زود انزالی مطرح می شود، موضوع بیشتر به آقایان بر می گردد. تقریباً زودانزالی در مردان بین ۳-۵ دقیقه است. اگر انزال در زمان کمتر از سه دقیقه اتفاق بیافتد، زود انزالی مطرح می شود. موضوعی که امروز درباره آن صحبت می کنیم زود انزالی زنان است.

زود انزالی در زنان عبارت است از این است که آنها در حین فعالیت جنسی، خیلی سریع و با کوچکترین تحریک و در زمان کم، دچار ارگاسم یا اوج لذت جنسی می شوند و این موضوع باعث ناهماهنگی بین زوجین و باعث نارضایتی آقایون می گردد.

زود انزالی چیست؟

زود انزالی به شرایطی می گویند که زن یا مرد قبل از شروع رابطه جنسی و یا بلافاصله پس از شروع رابطه جنسی به ارگاسم و یا همان انزال می رسند.

اگر یکی از زوجین زود تر از دیگری به انزال برسد، دیگر نمی تواند رابطه جنسی را ادامه دهد و به همین خاطر طرف دیگر به انزال نمی رسد و از رابطه ناراضی خواهد بود.

بهترین رابطه جنسی رابطه ای است که در آن هم زن و هم مرد با هم به ارگاسم برسند.

وقتی یکی از طرقین دچار زود انزالی باشد، طرف مقابل از رابطه جنسی رضایت ندارد و از طرفی هم رابطه جنسی برای فرد زود انزال نیز خیلی کمتر جذاب است زیرا وقتی که زمان رابطه جنسی پایین بیاید، لذت آن نیز کم می شود.

رفته رفته هر دو طرف نسبت به رابطه جنسی سرد می شوند و به دنبال آن مشکلات دیگر نیز می آیند.

به همین دلیل بهتر است که فرد زود انزال سریع تر به فکر درمان باشد.

علت زود انزالی زنان چیست؟

به طور معمول، زود انزالی زنان خیلی نادر است زیرا فرآیند به ارگاسم رسیدن زنان خیلی پیچیده تر از مردان است و به همین دلیل اغلب زود انزالی در مردان دیده می شود. در ادامه به برخی از عوامل احتمالی ایجاد زود انزالی زنان اشاره می کنیم.

• تماشای محتوای پورن

یکی از اصلی ترین دلایلی که در مورد زود انزالی هم در مردان و هم در زنان شناخته می شود، تماشای محتوای پورن است. کمترین عوارض دیدن این فیلم ها اعتیاد به آن ها است.

زیرا بدن در هنگام دیدن محتوای پورن، شروع به ترشح دوپامین می کند.

دوپامین در بدن احساس شور، هیجان و خوشی ایجاد می کند و به همین دلیل بدن به فیلم های پورن اعتیاد پیدا می کند. زیرا می داند که تماشای محتوای پورن با حس خوشی و پاداش به مغز همراه است.

به همین دلیل سیستم آزاد کننده دوپامین که آن را دوپامینرژیک می نامند، دچار اختلال می شود و ممکن است باعث ایجاد زود انزالی در افراد شود.

دلیل دیگری که محتوای پورن باعث ایجاد زود انزالی می شوند این است که در آن ها همیشه بهترین شرایط فراهم است و در دنیای عادی نمی توان همیشه آن شرایط را فراهم کرد و به همین دلیل زن نسبت به بدن خود و یا همسرش ناراضی می شود و نارضایتی از بدن خود و یا همسر نیز یکی از دلایل ایجاد زود انزالی زنان است.

این ها فقط قسمتی از ضرر های فیلم های پورن است. محتوای پورن بی شمار ضرر دارد و برای زندگی فرد می تواند مشکلات زیاد دیگری نیز ایجاد کند.

• رژیم غذایی نادرست

تغذیه نامناسب و ناسالم یکی از دلایل ایجاد زود انزالی در زنان است. زندگی امروزه انسان به گونه ای شده است که شاید حتی وقت برای درست کردن غذا هم نداشته باشد و به همین دلیل اغلب از غذاهای فست فود استفاده کند.

این غذاها علاوه بر این که باعث بر هم ریختن تناسب اندام افراد و در نتیجه عدم رضایت از بدن فرد می شود، به دنبال خود عوارض بسیار زیاد دیگری مانند زود انزالی زنان را نیز به همراه دارد.

• استرس

استرس و اضطراب یکی از عواملی است که باعث تغییر رویه در کل بدن می شود و در نتیجه یکی از اصلی ترین عوامل ایجاد زود انزالی زنان است.

وقتی بدن با استرس مواجه می شود، هر کاری می کند تا بتواند با آن مقابله کند و این کار باعث تغییر وضعیت طبیعی بدن می شود. به همین دلیل سیستم ارگاسم زنان نیز دستخوش تغییراتی می شود و به همین دلیل زود انزالی اتفاق می افتد.

عوامل استرس زا امروزه بسیار زیاد هستند از جمله مشکلات کاری و مالی، درگیری های خانوادگی و… ولی شما باید بتوانید از دام آن ها بیرون بیایید و درگیر آن ها نشوید تا از زود انزالی و مشکلات بعد از آن نیز رها شوید.

• ناراضی بودن از بدن

همان طور که پیش تر نیز اشاره کردیم، ناراضی بودن از فرم بدن خود و یا همسر می تواند یکی از دلایل ایجاد زود انزالی در زنان باشد.

وقتی که زنی از بدن خود و یا همسرش راضی نباشد، دائما در حال منفی نگری در مورد آن است و این افکار منفی باعث ایجاد استرس می شوند و استرس نیز به دنبال خود زود انزالی زنان را می آورد.

• خود ارضایی در زنان

خود ارضایی هم در مردان و هم در مردان باعث ایجاد زود انزالی می شود. در خود ارضایی فرد می خواهد که سریعا به انزال برسد تا فشار جنسی از او تخلیه شود.

اگر این خود ارضایی های سریع ادامه دار باشد، بدن به ارگاسم سریع عادت می کند و به همین دلیل در هنگام ایجاد یک رابطه جنسی واقعی نیز سریعا به ارگاسم می رسد.

• مصرف مواد مخدر و دخانیات

این امر ثابت شده است که مصرف برخی از دخانیات و یا مواد مخدر مانند ماریجوانا باعث ایجاد زود انزالی و یا ایجاد مشکل در رابطه با انزال می شود.

• برخی از دیگر عوامل ایجاد زود انزالی زنان

اعتقادات ما بر همه زندگی ما تاثیر می گذارند. رابطه جنسی نیز از این امر مستثنی نیست.

اگر فردی باور داشته باشد که رابطه جنسی مخرب است و یا مشکلی درآن وجود دارد، این باور و اعتقاد بر روی سیستم عصبی انسان تاثیر می گذارد و باعث ایجاد مشکلاتی در روابط جنسی ما می شود.

گاهی اوقات نیز افراد با توجه به اعتقاداتشان، در هنگام رابطه جنسی احساس گناه می کنند و به همین دلیل می خواهند که رابطه زود تر تمام شود، بدن افراد نیز نسبت به این افکار واکنش نشان می دهد و باعث ایجاد زود انزالی می شود.

مشکلات دیگری همچون مشکلات جسمی و فیزیکی، مشکلات خواب و نا آگاهی از نحوه ی درست رابطه جنسی، می تواند دلایلی برای ایجاد زود انزالی در افراد باشد.

درمان زود انزالی زنان چیست؟

بهترین درمان زود انزالی زنان، ترک عوامل ایجاد کننده زود انزالی است. اگر این عوامل حذف شوند به مرور زمان زود انزالی نیز از بین می رود.

اما راه های سریع و موقتی نیز مانند استفاده از اسپری ها و قرص های بی حس کننده وجود دارد که البته همان طور که گفتیم کاملا موقتی است و بدن پس از چند بار استفاده از این مواد به آن ها عادت می کند.

در ادامه دیگر روش های درمان زود انزالی در زنان را می خوانید:

طولانی کردن زمان معاشقه

اگر زمان معاشقه و در کل زمان رابطه جنسی را افزایش دهید و در آن عجله نکنید، بدن به آرامش می رسد می توانید یک رابطه جنسی خوب و طولانی را تجربه کنید.

عدم تماشای محتوای پورن

همان طور که پیش تر نیز خواندید، یکی از اصلی ترین دلایل ایجاد زود انزالی در زنان، مشاهده فیلم های پورن است و به همین دلیل ترک آن نیز بهترین درمان برای انزال زودرس است. اما به یاد داشته باشید که چند هفته ای طول می کشد که اثرات ترک مشاهده فیلم های پورن را ببینید.

زیرا فرآیند طبیعی بدن برای ارگاسم به هم ریخته و برای طبیعی شدن نیاز به وقت دارد.

داروهای زود انزالی زنان

برای درمان زود انزالی زنان داروهایی نیز وجود دارد اما شما به هیچ وجه نباید به صورت خودسرانه از آن استفاده کنید و قبل از مصرف هر گونه دارو حتما با پزشک مشورت کنید.

داشتن رژیم غذایی مناسب

برای خود یک رژیم غذایی سالم و پر از سبزیجات و میوه ها تعیین کنید و در آن از غذاهای فست فود و پر چربی دوری کنید.

دور کردن استرس و رسیدن به آرامش

یکی از مهم ترین عوامل ایجاد زود انزالی در زنان، استرس است و به همین دلیل رسیدن به آرامش و دوری از استرس یکی از بهترین درمان ها برای مشکل زود انزالی زنان است.

اگر می دانید که عامل استرس شما چیست  سعی کنید که به آن رسیدگی و یا آن را حذف کنید و اگر عامل استرس خود را نمی دانید، مراجعه به یک روانشناس و یا روان پزشک می تواند در از بین بردن استرس کمک کند.

ورزش کردن و مدیتیشن به شما در رسیدن به آرامش خیلی کمک می کند. ورزش هایی مانند یوگا برای آرامش ذهنی بسیار مناسب است.

روش طولانی کردن رابطه جنسی

اگر شما و یا همسرتان به زود انزالی مبتلا هستید، با استفاده از این روش می توانید زمان رابطه جنسی خود را افزایش دهید:

در حین رابطه پس از هر چند ثانیه دخول، رابطه را قطع کنید تا بدن از حالت برانگیختگی درآید و سپس پس از چند ثانیه دخول را انجام دهید. در این فاصله می توانید با همسر خود معاشقه کنید تا از شدت لذت جنسی کم نشود.

ترک خود ارضایی

خود ارضایی یکی از دلایل ایجاد زود انزالی زنان است و به همین دلیل ترک آن می تواند به حل این مشکل کمک کند.

البته این را نیز لازم است بدانید که اثرات ترک خود ارضایی معمولا چند هفته پس از ترک خود را نشان می دهند زیرا بدن برای بازگشت به حالت طبیعی کمی زمان می خواهد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *